Idén lett nagykorú a virágos Vác verseny, immáron 18. alkalommal került meghirdetésre. Bár a virágosztás 2020. május 15. pénteken, 16. szombaton, 17. vasárnap elmarad a korona vírus miatt kialakult egészségvédelmi óvintézkedések miatt, de a jelentkezők virágosításait a szervező bizottság tagjai megnézik és értékelik. Idén 350 családi ház, 92 társasház és 63 intézmény, cég jelentkezett a versenyre. A verseny szép hagyományokkal rendelkezik, a jelentkezők 90 %-a évről évre jelentkezik, ugyanakkor mindig vannak új részt venni szándékozók is. A verseny díjazása során is mindig van megújulás és fejlődés. Részben mindezek miatt a bíráló bizottság tagjai végigjárják a jelentkezők virágosításait, hiszen tudjuk nem a 10 egynyári és a 2 db muskátli teszi széppé a kerteket és a városunkat, hanem az odaadás, ami átsugárzik a kis kerteken. Ezt a töretlen energiát kérjük a jelentkezőktől az idei évben is bele fektetni a  virágosításaikba, amivel városunkat szebbé varázsolhatják a nehéz helyzetben mindannyiunk számára. A családi házak, társasházak, intézmények tavaszi virágosításait már ellenőrzik a szervezők és fotózzák, valamint képek is érkeznek be a jelentkezőktől. Az idei évben mindenki örömére megnövekedett a társasházak körüli virágosítás, a Földváry téri lakótelepen kiemelkedően szép virágágy kialakítások valósultak meg. Bízunk benne, hogy a díjkiosztó ünnepségre már a megszokott keretek között kerülhet sor ősszel minél több díjazottal.

Hírek

 • Összes
 • Hulladékgazdálkodás
 • Közérdekű
 • Parkfenntartás
 • Parkolás
 • Pályázat
 • Sport
 • Strandfürdő és Uszoda
 • Távhő
 • Városfejlesztés
 • Városimázs
 • Állás
 • Default
 • Title
 • Date
 • Random
load more hold SHIFT key to load all load all